Skystas kordicepsas.
Vis daugiau šurmulio kyla aplink Rytuose jau nuo senų laikų vartojamą(apie 1,5 tūkstančio metų) , tačiau mums dar neįprastą kordicepsą(cordyceps sinensis). Tai vienas labiausiai vertinamų natūralių vaistų Kinijoje, savo poveikiu organizmui žymiai aplenkianti net ženšenį ir pantus, dar vadinamas augalu imperatoriumi, „Dievo dovana”, ilgaamžiškumo grybu ir kitais didingais pavadinimais.
KORDICEPSAS, KAS TAI???
Biologai Kordicepsą priskiria grybų klasei, tačiau šis biologinis priedas balansuoja tarp augalų ir gyvūnų ir randamas aukštuose Tibeto (3500 m virš jūros lygio) kalnuose. Tai dvigubos prigimties sutvėrimas, nes tai yra parazitinis grybas, išaugantis ant drugio vikšro kūno. Grybo sporų pakenkta peteliškės lerva įsirausia į žemę ir žiemos metu pavirsta bakterija. Bakterijos branduolys sugriauna lervos vidinius organus. Artėjant vasarai Kordicepso lėliukė savo plaukelių judėjimo pagalba išlenda į žemės paviršių, virsdama augalu. Užauga 5-10 cm ilgio grybas. Pasaulyje yra rasta apie 400 kordicepso rūšių, iš kurių 68 rūšys rastos Kinijoje, 33 rūšys auga Tibeto plynaukštėje ir Himalajų regione. Tačiau tik kelios kordicepso rūšys pasižymi poveikiu sveikatai. Vertingiausias iš jų – kininis kordicepsas (cordyceps sinensis). Šio preparato panaudojimo sfera labai plati, o pašalinis poveikis nėra pastebėtas.
KODĖL JIS TOKS VERTINGAS???
Mokslinių tyrimų metu nustatyta, kad kordicepsas veikia kaip stiprus antioksidantas, nes jo sudėtyje yra beta karotino, vitaminų A, E, D, PP, K ir C, mineralinių medžiagų: K, P, Fe, Ca, Mg, Zn, Mn, B ir Co, koenzimo Q 10, imunomoduliuojamųjų polisacharidų bei kitų medžiagų. Kordicepse yra 77 mikro ir makroelementai, daugiau kaip 80 rūšių fermentų, nepakeičiamų aminorūgščių, nesočiųjų riebalų rūgščių, ir kt. Tačiau vitaminų ir mineralų kiekiai nėra dideli. Todėl šie maisto papildai negali sukelti perdozavimo simptomų. Amerikos farmakologai iš kordicepso išskyrė unikalias veikiąsias substancijas (kordicepiną – kordicepso rūgštį, adenoziną, adeniną ir kt.) ir nustatė, kad jos stipriai veikia imuninę sistemą. Skystų kordicepso formų privalumas yra tas, kad iš ląstelių išgautos veikliosios medžiagos kurių įsisavinimas padidėja 10 kartų, palyginus su preparatais, kuriuose kordicepsas yra miltelių pavidalu.
KORDICEPSO POVEIKIS:
Kordicepsas yra natūralus antibiotikas, palaiko imuninę sistemą ir organizmo atsparumą išorinei aplinkai;
Pasižymi antialerginiu poveikiu;
Iš organizmo pašalinamos visos toksinės medžiagos: žarnyno nuodai, vaistų junginiai, radionuklidai, sunkiųjų metalų druskos;
Padeda peršalus;
Palaiko odos tonusą ir įgimtą jos spindesį, padeda palaikyti lygią ir elastingą odą. Ypač, kai oda senėja;
Padeda palaikyti centrinę ir periferinę kraujotaką, kraujagyslių sienelių funkciją;
Šalina pervargimo iššauktus požymius. Padeda normalizuoti gyvybinę energiją, skatina lytinį potraukį.
KORDICEPSAS NAUDINGAS GYDANT:
širdies ir kraujagyslių sistemos ligos (aterosklerozė, koronarokardiosklerozė, stenokardija, išeminė liga, infarktas, būklė po infarkto, trombozės, tromboflebitai, širdies ritmo sutrikimai, hipertonija ir kt.);
Kvėpavimo takų susirgimai(bronchitas, pneumonija, bronchinė astma, tuberkuliozė ir t. t );
virškinamojo trakto sutrikimai (gastritai, opos, lėtinis pankreatitas, enterokolitai, kolitai, disbakteriozė ir kt.);
Organizmo ūmus ir chroninis apsinuodijimas;
kepenų ligos (hepatitai, cirozė, tulžies akmenligė);
endokrininės sistemos ligos (tireotoksikozė, cukrinis diabetas ir kt);
onkologinės ligos;
Piktybiniai įvairių organų navikai, netgi vėlyvose susirgimo stadijose. Būklės po pravestų chemoradioterapijos kursų, ypač esant pastarųjų preparatų pašaliniam poveikiui bei išsivysčius įvairioms komplikacijoms;
ūminės virusinės ligos (adenovirusai, gripas);
virusinės ligos (herpesas, hepatitas ir kt.);
lor ligos (pūlinė angina): skalauti gerklę bei gerti;
akių ligos (katarakta, glaukoma): lašinti į akis;
nervų sistemos išsekimas (nemiga, padidėjęs jaudrumas, neurozės, apatija, lėtinis nuovargis);
bendras organizmo išsekimas;
judamojo aparato ligos (artritai, artrozės ir kt.);
alerginės ligos;
impotencija.
Apie kordicepso naudą sveikatai rašoma senuose kinų medicinos traktatuose. Pastaruosius kelis dešimtmečius kordicepsu itin domisi JAV, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Rusijos, Izraelio, Estijos, Lenkijos, Lietuvos ir kitų šalių gydytojai bei mokslininkai. Yra paskelbta šimtai mokslininkų straipsnių apie kordicepsą, ir jų vis daugėja, vos ne kasdien internete galima rasti naujų tyrimų ir jų rezultatų aprašymus.
Europos šalių gyventojai įpratę vartoti vaistus net ir be rimtos priežasties. Tokiam jų poelgiui pritaria ir gydytojai, kurių dauguma be jokių išlygų tiki medikamentų galia ir neieško netradicinės medicinos pagalbos. Be abejo, tradicinė medicina gali daug. Niekas tuo ir neabejoja. Tačiau mes iš tiesų labai dažnai ir be jokios priežasties vartojame įvairius vaistus, ir ne be žalos organizmui. To pasekmė – alergijos, disbakteriozė, įvairūs nepageidaujami šalutiniai poveikiai, net iki anafilaksinio šoko, jau nekalbant apie pripratimą prie vaistų ir priklausomumą nuo jų.
Reikia pripažinti tą faktą, kad jau labai seniai egzistuoja dar viena – Rytų medicina. Ji yra netgi tinkamesnė nei Vakarų medicina, nes vietoj cheminių vaistų vartojami įvairūs biologiškai veiklūs papildai, kurie nėra pavojingi, darniai reguliuoja įvairių organų funkcijas bei visas žmogaus organizmo sistemas, suderina ryšius tarp jų, moduliuoja imuninės sistemos bei energetinę būklę. Penkiatūkstantmetė tradicinės kinų medicinos raidos istorija įtikinamai įrodė jos panaudojimo galimybes ir naudingumą ne tik kinams, bet ir visos planetos gyventojams. Šio gydymo reikšmę patvirtino per pastarąjį dešimtmetį Kinijoje atsiradę nuostabūs biologiškai veiklūs papildai iš kininio kordicepso ir kitų grybų – adaptogenų, kurie neturi jokio nepageidaujamo šalutinio poveikio, o savo veiksmingumu prilygsta mūsų įprastiems medikamentams.
Visiems mums nėra lengva pakeisti savo požiūrį į Rytų mediciną ir pastebėti jos akivaizdžius pranašumus prieš Vakarų mediciną. Todėl norisi pralaužti nepasitikėjimo Rytų medicina ledus. Kordicepsas!