Tibeto kalnuose augantis grybas kordicepsas Kinijoje jau kelis tūkstantmečius yra vartojamas gydyti daugelį ligų: nuo kosulio ir nuovargio iki vėžinių susirgimų, potencijos sumažėjimo. Kai pagaliau Vakarų mokslininkai į grybų gydomąsias savybes ėmė žiūrėti ne kaip į „liaudies pasakas”, jų atlikti tyrimai išsklaidė abejones dėl kordicepso gydomųjų galių. Pavyzdžiui, Didžiosios Britanijos Nottinghamo universiteto mokslininkai ištyrė, kaip kordicepsas nugali vėžį. Šis atradimas leis efektyviai vartoti kordicepso preparatus kovojant su vėžiu.
Nottinghamo universiteto mokslininkė dr.Cornelia de Moor ir jos kolegos tyrinėjo iš laukinio kordicepso pagamintų prepartų veiksmingumą. Dėl techninių aplinkybių ir mokslininkų užimtumo, prireikė gana daug laiko tiksliai nustatyti, kaip kordicepso preparatai veikia ląsteles. Žinant tai, bus galima numatyti, kokios vėžio rūšys greičiau pasiduos gydymui kordicepsu ir kokius kitus priešvėžinius vaistus galima sėkmingai su juo derinti.
Nottinghamo universiteto mokslininkai nustatė, kad kordicepso preparatai turi dvejopą poveikį ląstelėms. Mažos kordicepso preparato dozės stabdo nekontroliuojamą ląstelių augimą ir skilimą, o didelės dozės stabdo ląstelių susijungimą, iš esmės blokuoja ląstelių augimą. Mokslininkai priėjo išvados, kad abu šie procesai trukdo ląstelėms gaminti proteiną.
Dr. de Moor įsitikinusi, kad jos ir kolegų padarytas atradimas atvers plačias galimybes tyrinėti, kaip kordicepso preparatai veikia bet kurios srities vėžį.
Dalhousie universiteto (Halifax, Naujoji Škotija) mokslininkai praėjusių metų lapkrityje žurnale „Cancer Immunology, Immunotherapy” paskelbė savo tyrimų rezultatus: kordicepsas gali sumažinti metastazių atsiradimą plaučiuose, sergant krūties vėžiu. Nors mokslininkai nustatė, kad kordicepsas nesumažina paties krūties naviko augimo, jie pastebėjo, kad daugiausia mirštama ne nuo krūties vėžio, o nuo metastazių išplitimo. Vadinasi, medikamentas, kuris sustabdo metastazių išplitimą, gali išgelbėti daugybę gyvybių. Kordicepsas!