/*--paysera--*/

Europos šalių gyventojai įpratę vartoti vaistus net ir be rimtos priežasties. Tokiam jų poelgiui pritaria ir gydytojai, kurių dauguma be jokių išlygų tiki medikamentų galia ir neieško netradicinės medicinos pagalbos.

Be abejo, tradicinė medicina gali daug. Niekas tuo ir neabejoja. Tačiau mes iš tiesų labai dažnai ir be jokios priežasties vartojame įvairius vaistus, ir ne be žalos organizmui. To pasekmė – alergijEos, disbakteriozė, įvairūs nepageidaujami šalutiniai poveikiai, net iki anafilaksinio šoko. Plačiai vartojami tradicinėje Vakarų medicinoje cheminiai vaistai tiesiogiai neveikia ligos priežasties, išskyrus antibakterinius preparatus ir nedaugelį kitų vaistų. Simptomų gydymas medikamentais nepanaikina ligos priežasties, o tik skatina jos progresą, dažnai liga tampa chronine. Pastaruoju metu išsivysčiusiose šalyse aktyviai ieškoma alternatyvių sveikatinimo būdų. Didžiausias dėmesys kreipiamas į  Rytų mediciną, ir pirmiausia į kinų bei Tibeto mediciną.

Tradicinė kinų medicina žinoma jau penkis tūkstančius metų, jos galimybės ir naudingumas pripažinti visame pasaulyje. Šio gydymo reikšmę patvirtino per pastarąjį dešimtmetį Kinijoje atsiradę nuostabūs biologiškai veiklūs papildai iš kininio kordicepso ir kitų grybų, kurie neturi jokio nepageidaujamo šalutinio poveikio, o savo veiksmingumu prilygsta mūsų įprastiems medikamentams.

Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) specialistai paruošė liaudies medicinos integracijos į nacionalines sveikatos apsaugos sistemas programą. Jos tikslas – išsaugoti liaudies gydymo praktikos autentiškumą, įrodyti jos efektyvumą bei saugumą. Ūminiai uždegimo procesai, ligos, kurioms būtinas chirurginis ar kitoks ekstremalus gydymas siekiant išsaugoti žmogaus gyvybę – šiais atvejais Vakarų medicina yra pažengusi į priekį gerokai toliau. Tačiau Vakarų medicina blogiau susidoroja su chroniniais ir sisteminiais susirgimais, kurių daugelį laiko  nepagydomais. Šiuo atveju kinų medicina gali duoti tai, ko negali Vakarų medicina. Vakarų ir Rytų medicinos, papildydamos viena kitą, gali  labai efektyviai kovoti su tokiomis šių laikų ligomis kaip vėžys ar ŽIV”.  Oficialioji Vakarų medicina pamažu įsisavina teigiamą patirtą. Puiku, kad Lietuvoje vertinama ir rūpinamasi Rytų medicinos integracija į oficialiąją mediciną. Čia reikia pažymėti didelį akademiko Jurgio Brėdikio indėlį. Jo iniciatyva Lietuvos sveikatos mokslų universitete (buv. Kauno medicinos universitetas) pradėtas Rytų medicinos pagrindų dėstymas. Pastaruoju metu ir diplomuoti gydytojai mokomi Rytų medicinos metodų ir praktinio jų pritaikymo. .

PSO paruošė dokumentą, pavadintą „Tradicinės medicinos strategija”, kuriame nurodoma, kad, atlikus didelės apimties ilgalaikius tyrimus, pripažintas didelis liaudies medicinos pranašumas prieš alopatinę mediciną: ji ir pigesnė, ir efektyvesnė, ir turi kur kas mažesnį šalutinį poveikį…

Kinija turi vieną iš turtingiausių ir labiausiai išplėtotų medicinos žinių sistemą, kurių Pasaulinė sveikatos organizacija pripažino kaip visos žmonijos turtą